Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Příspěvků:   začátek  předešlé  1  2......16  17  18  19  následující  konec
Strana:

6. 8. 2010

Začiatok veľkej hokejovej púte
Narodil sa v kráľovskom mestečku na severovýchode Slovenska. Jeho úspešne kroky však začali svoju cestu v Trenčíne. Dnes sa Marián Hossa môže pochváliť ziskom najslávnejšej trofeje sveta v kĺzavej hre zvanej HOKEJ.
Kompletná hra na oboch koncoch klziska, výborné útočne schopnosti, kvalitná práca v defenzíve, nebojácnosť tvrdej hry, vytváranie tlaku ale aj rešpektu na súpera a samozrejme skvelá strelecká "muška". Všetky tieto predispozície pomohli Mariánovi naplniť svoje veľké sny - Vstup do NHL a Zisk Stanley Cupu. Avšak podobne ako u mnohých svetovo uznávaných hokejistov ani Majova cesta nebola prechádzkou vydláždeným chodníkom.
2. 4. 2010

Jak se vám líbí?
Před pár lety takto zněla reklama na jednu automobilovou značku. Nyní se stejně ptám vás, našich čtenářů. Pro Hockey kompletně změnil grafickou podobu a já bych od vás rád slyšel, jak se vám nová úprava zamlouvá. Například jsme po mnoha letech opustili pravidlo, že časopis reprezentuje pouze červené logo. Nyní se barvy budou střídat. Tam, kde si Pro Hockey kupujete, byste tedy snadno měli poznat, jestli už mají nové číslo.
Obsah se tolik neliší. V časopise stále budete nacházet články o elitních hráčích NHL, brankářích i nováčcích. Častěji se ale chceme zaměřovat na aktuální témata. Proto se tentokrát část časopisu věnuje play off a příběhům, které s vyřazovacími boji souvisí. Příště to zase bude přehled mladíků, o něž by měl být největší zájem při nadcházejícím draftu.
3. 3. 2010

Populární soutěž Reebok Pro Mask je opět zde! Tentokrát v novém hávu – mysleli jsme i na čtenáře, kteří neumí dobře kreslit a minulých ročníků se proto třeba ani neúčastnili. V letošním ročníku mají šanci úplně všichni! Soutěžit se bude ve třech kategoriích: o nejlépe nakreslenou brankářskou masku, nejzajímavější dopis s hokejovou tématikou a nejzajímavější/nejhezčí fotografii opět s hokejovou tématikou! Chcete získat profesionální brankářskou masku Reebok? Nebo vás zaujala brankářská hokejka Reebok? Láká vás povečeřet s hráči z NHL a popovídat si s nimi o jejich životě? Nebo snad chcete vyhrát poukaz do hokejové školy Jágr Teamu? To a mnohé další ceny můžete vyhrát za jeden povedený výkres brankářské masky, nebo jeden dopis, nebo jednu fotografii! Prosím, přečtěte si pozorně podmínky pro účast v Reebok Pro Mask 2010!
1. 3. 2010

Jeden čtenář nám poslal milou povídku. Protože na uveřejnění v časopise byla příliš dlouhá, rozhodli jsme se, že se o ni podělíme alespoň zde, na našich stránkách.
13. 1. 2010

V čísle 1/2010 si můžete přečíst žebříček 100 nejlepších hráčů kalendářního roku 2009. Sestavila ho porota složená z těchto členů:

Jante Abrahamsson, Anssi Alanen, Kevin Allen, Uffe Bodin, Patrick Houda, Linus Hugosson, Lasse Jansson, Roman Jedlička, Calle Johansson, Karel Knap, Petr Novotný, Steinar Rotlid, Tomi Savolainen, Varpu Sihvonenová, Eric Stephens, Jan Velart
 A zde vám je stručně představíme:11. 12. 2009

Centr, nebo také střední útočník – to je velmi často šéf celé pětky. Centr prvního útoku bývá největší hvězdou týmu. Kevin Allen pro vás připravil žebříček 15 nejlepších současných centrů NHL. Autor: Kevin Allen

 
Čeho by asi dosáhli Wayne Gretzky a Mario Lemieux, kdyby v 80. letech nastupovali ve stejném týmu? Nad odpovědí můžeme pouze spekulovat. Zato můžeme na vlastní oči sledovat, co se děje, když za Pittsburgh Penguins hrají Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. Hokejový svět se nemusí domýšlet, jaké to je, když spolu hrají dva nejlepší střední útočníci současnosti.
„Děje se to, že všichni jejich soupeři pořádně neví, v jakém pořadí mají posílat své útoky na led, když hrají proti Penguins,“ říká bývalý obránce NHL Tom Laidlaw. „Každý tým má jednu výbornou obrannou dvojici a jeden specializovaný defenzivní útok. Obvykle je ale nemáte dvakrát.“

 
11. 11. 2009

Hvězdné nebe a tři králové

Pravý fanoušek by ze sebe jistě vysypal aspoň třicet jmen, kdyby se ho někdo zeptal: „Jaké znáš hvězdy NHL?“ A možná by si vzpomněl na padesát skutečných hokejových mistrů. Při setkání s jiným člověkem, podobně posedlým National Hockey League, by se asi přel: „Je Hemský hvězda? A co Stamkos? A Bouwmeester?“
Ale drtivá většina zavilých diskutérů by se pravděpodobně shodla na třech osobách.
Sidney Crosby.
Alexandr Ovečkin.
Jevgenij Malkin.
V této knize najdete tolik výjimečných hráčů, že by se dala přirovnat k letnímu nočnímu nebi, ozářenému spoustou hvězd. Každá má svůj příběh, každá září trochu jinak.
Nicméně „Sid“, „Alex“ a „Gino“ jsou jediné opravdové superstar. Nejenže si především oni mezi sebou rozdělují individuální trofeje. Nejenže právě oni skončili v minulé sezoně na prvních třech místech v bodování. Pouze oni na úsvitu sezony 2009/10 kandidují na titul „nejlepší hokejista světa“. A žádný z téhle trojice jednoznačně nevyčnívá.

 
11. 11. 2009

Je hezké si zase užívat novou sezonu a přít se o to, kdo vyhraje bodování nebo kdo se stane králem střelců. Ale co si tipnout, jestli v tomto ročníku náhodou nepadne některý ze slavných rekordů NHL? Kevin Allen pro vás sestavil žebříček rekordů, které jsou podle něj nejslavnější. A zároveň je u nich nejmenší pravděpodobnost, že budou překonány.

Autor: Kevin Allen11. 11. 2009

Stanislav Neužil pravidelně přispívá do časopisu Pro Hockey bitkařským sloupkem. Tentokrát dostal v časopisu přednost švédský kolega Steinar Rotlid. O přehled Stanislava Neužila vás ale připravit nechceme a můžete si ho přečíst zde.
6. 11. 2009

V Pro Hockeyi jsem slíbil, že na našich stránkách budu odpovídat na otázky, které pokládáme našim expertům v rubrice Forum. Věřím, že to rozproudí i další diskuzi mezi vámi.
Příspěvků:   začátek  předešlé  1  2......16  17  18  19  následující  konec
Strana:


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné