Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Příspěvků:   začátek  předešlé  1  2............18  19  následující  konec
Strana:

23. 1. 2009

Exkluzivní interview pro časopis Pro Hockey

Na konci listopadu Patrik Eliáš táhl své New Jersey Devils z ligového podpalubí zpět mezi nejlepší týmy NHL. V pěti zápasech v řadě nasbíral celkem 11 bodů (4+7). Hlavně díky němu Devils dokazovali, že umí vyhrávat, i když jim v brance nestojí Martin Brodeur.24. 11. 2008

 

I. Set, základní druhy karet a pojmy spojené s balením karet
Hokejové kartičky. Každý z vás se s nimi už určitě setkal. A většina z vás si asi aspoň jeden balíček kartiček koupila. Ale co s nimi dál? Jaké karty byste měli sbírat, jakou asi mají hodnotu, co od nich můžete čekat? Na tyto a mnohé další otázky se vám v pravidelném seriálu bude snažit odpovědět Lukáš Velecký, který se sbírání kartiček věnuje už mnoho let. V prvním díle vás seznámí se základními pojmy, bez jejichž znalosti se neobejdete.
Autor: Lukáš Velecký18. 11. 2008

 Lidström zůstává králem

Víte, jak vypadá průměrný obránce na žebříčku třiceti nejlepších beků sestaveném pro časopis Pro Hockey? Je mu 30,3 roku, měří téměř 188 centimetrů a váží necelých 95 kilogramů. To jsou docela vypovídající fakta. Ukazují, že špičkový zadák musí být zkušený a nesmí to být žádný „prcek“.
Málokoho překvapí, když na prvním místě znovu najde Nicklase Lidströma, osmatřicetiletého obránce Detroit Red Wings. Má za sebou hodně dlouhý seznam ocenění a úspěchů. V elitní třicítce se však objevili i mladíci Dion Phaneuf (23 let), Brent Burns (23) a Duncan Keith (25). Ti možná už brzy Lidströma, Scotta Niedermayera a Chrise Prongera nahradí.
 
Autor: Kevin Allen
30. 10. 2008

Žebříček PH před sezonou 2008/09

Nová sezona znamená také příliv nových talentů do NHL. Předpovědět příštího držitele Calder Trophy je před sezonou možná těžší, než si tipnout vítěze Stanley Cupu. A tak jsme pověřili Alana Adamse, specialistu na nováčky, aby na základě svých informací sestavil žebříček nejnadějnějších mladíků. Na první místo dosadil Kylea Turrise z Phoenix Coyotes, ale je jasné, že konkurence je hodně velká.
1. 10. 2008

Vzorný hokejový talent

Pro Hockey vám jako prvního nováčka nadcházející sezony představuje Stevena Stamkose. Tampa Bay Lightning volili na draftu jako první a vsadili na tohoto vychvalovaného osmnáctiletého útočníka. Podle prognóz by se měl stát superhvězdou. Poznejte hráče, který má všechny předpoklady uspět, ale sám dobře ví, že nic nedostane zadarmo.

Autor: Alan Adams
1. 10. 2008

Nová sezona, noví hráči, noví trenéři…

Léto v NHL obvykle neznamená prázdniny. To letošní patřilo k nejrušnějším v historii NHL. Aspoň co se týká aktivity klubů, které přestavovaly soupisky, omlazovaly a měnily hráče i trenéry. Vy ale máte štěstí, že držíte v ruce kompletního průvodce sezonou od redakce časopisu Pro Hockey. Články pro vás připravovalo několik redaktorů – počínaje světově uznávaným novinářem Kevinem Allenem, jinak šéfem hokejové sekce deníku USA Today, přes Karla Knapa z MF DNES, Tomiho Savolainena až po Petra Novotného. Přejeme příjemné čekání na další ročník NHL. Začne už brzy..
1. 10. 2008

Vítězství máš v hlavě!


Jak zvládat vítězství a jak porážky? Jak se vyrovnat s tlakem před vrcholným výkonem? Jak vás ovlivní strach a jak se mu bránit?   Jak se předvést v absolutní formě? Tyto otázky určitě napadly každého z vás. Přitom jste nemuseli ani hrát hokej. Znát na ně odpovědi se hodí v jakémkoliv sportu a koneckonců i v životě vůbec. Proto jsme pro vás ve spolupráci s Marianem Jelínkem, trenérem Plzně a špičkovým specialistou na individuální přípravu vrcholových sportovců, připravili seriál, který na tyto a mnohé další otázky odpoví.
 
1. 10. 2008

Perný rok Železného muže Sharks
V minulé sezoně nastoupil gólman Jevgenij Nabokov ze San Jose Sharks v 77 utkáních základní části. Jako by neznal únavu, připomínal nezdolného vytrvalce. Železný muž brankoviště Sharks kryl záda útočně laděnému týmu a dařilo se mu skvěle. Varpu Sihvonenová, stálá spolupracovnice časopisu Pro Hockey, se s ním setkala o prázdninách povídala si s ním o vítězstvích, rekordech, rodině a letní přípravě.

Autor: Varpu Sihvonenová
1. 10. 2008

Každé léto je ve znamení bolestného loučení s oblíbenými hráči. I letos se s NHL rozžehnali leckteří vítězové Stanley Cupu a držitelé individuálních trofejí. Opona jde dolů, jejich představení na největší hokejové scéně končí.

Autor: Linus Hugosson
1. 10. 2008

Good Bye, 68!Jaromír Jágr

Smutná fronta poražených hráčů Rangers se na ledě jen pomalu míjela s nadšeným zástupem vítězů z Pittsburghu. Jaromír Jágr si potřásl rukou s Crosbym a Malkinem, se Sýkorou a s Hossou... A pak už se jen pomalu klouzal k dvířkům v mantinelu. V pittsburské aréně zvané Igloo zrovna skončila jeho kariéra v NHL.

Autor: Karel Knap

Bylo to právě v Pittsburghu, kam v létě 1990 přiletěl jako vyjukaný nováček z Hnidous u Kladna. A právě v téhle hale, jež se tvarem podobá eskymáckému obydlí, vstoupil jako osmnáctiletý kluk do NHL. V kabině s ním seděli Paul Coffey, Bryan Trottier či Mario Lemieux.
Příspěvků:   začátek  předešlé  1  2............18  19  následující  konec
Strana:


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné