Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Akademici si připisují první vítězství v roce 2016

Poslední den měsíce ledna čekal Akademiky první zápas Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) v roce 2016, do kterého vjeli na led pravou bruslí. Svého soupeře ze Slovenska, HK Slavia STU Bratislava, zdolali 10:2, a připisují si tak další vítězství a cenné tři body.

 

Akademici Plzeň - HK Slávia STU 10:2 (4:2; 4:0; 2:0)

 

Góly a asistence: 6. Dušek (Pondělík), 7. Rubeš, 10. Sequens (Škarka), 13. Blumentrit (Sequens), 29. Dušek (Červenka), 30. Faschingbauer (Polívka, Ingriš), 35. Blumentrit (Kašpar), 39. Škarka (Kašpar), 47. Dědič (Pondělík), 49. Faschingbauer (Polívka, Ingriš) - 11. Hajduk (Kanda, Bubica), 17. Gráčik (Sochor)

 

Vyloučení: 7:8 na dvě minuty, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:1, počet střel 17:40

 

Rozhodčí: G. Malá – J. Hucl, M. Hucl, J. Zimmermann

 

Akademici Plzeň: Smejkal (40. Šimůnková) – Blumentrit, Červenka, Fišer, Kašpar, Radouch – Dědič, Dušek, Franěk, Faschingbauer, Ingriš, Linhart, Pondělík, Rubeš, Sedláček, Sequens, Svoboda, Škarka

 

HK Slávia STU: Mega – Naumov, Meliška, Rendek, Rumun, Schmidt – Boroš, Bubica, Gráčik, Hajduk, Harakal', Kanda, Lichtner, Slavkov, Sochor

 

Domácí ihned ze začátku zápasu nasadili velmi rychlé tempo, které udržovali většinu první třetiny. Akademici aktivně napadali své soupeře, využívali jejich chyb k ohrožení brány, do šesté minuty však bezúspěšně. Ledy prolomila až dvojice Dušek, Pondělík. Pondělíkovi se podařilo vybojovat puk, který do brány dostal střelec prvního gólu zápasu, Miroslav Dušek. Skóre na 2:0 navýšil Rubeš, kterého soupeř trefil pukem do obličeje ve snaze vyhodit jej ze své obranné třetiny. Toto nahození však Rubeše nerozhodilo, puk si ponechal a v sedmé minutě ho dovezl až do brány. V desáté minutě se prosadil před bránou Sequens, od jehož čepele se puk dostal až za brankovou čáru soupeřů. Náskok domácích se rozhodl snížit Hajduk, který v jedenácté minutě prostřelil plzeňského gólmana. Odpověď pro něj připravil Blumentrit v podobě čtvrté branky domácích. Poté, co Akademici během jejich přesilové hry obdrželi gól na 4:2, na ledě trochu znervózněli, avšak radovat se z dalšího gólu soupeřům již nedovolili.

 

Ačkoliv během druhé třetiny neměli domácí puk pod kontrolou tak, jako v třetině první, podařilo se jim nastřílet čtyři branky a soupeři všechny pokusy o totéž překazit. Prvního gólu druhé části zápasu se opět ujal Dušek. Zanedlouho gólovou štafetu převzal Faschingbauer za asistence svých spoluhráčů Ingriše a Polívky. Kapitán týmu neváhal a využil mezery, kterou mu slovenský brankář odkryl. Na 7:2 poté navýšil Blumentrit. Hráči hostujícího týmu se snažili využít přesilovek či chyb svých soupeřů, avšak marně se pokoušeli dostat puk za záda gólmana, jenž střežil branku Akademiků. Škarkovi toto však v 39. minutě nedělalo žádný problém a puk z jeho hole putoval až do horního rohu soupeřovy branky. Během této třetiny se hra častěji přelévala z jednoho konce kluziště na druhé, ovšem na výsledku to znát nebylo.

 

Hráčům slovenského týmu zbývalo posledních dvacet minut na to, aby ještě upravili dosavadní skóre. Šance se jim naskytla v podobě přesilové hry, avšak brankáře Akademiků se jim podařilo během oněch dvou minut ohrozit pouze jednou. Hokejisté Slávie však nepolevovali a tlačili soupeře do jeho obranného pásma. Navzdory jejich snaze jim však do sítě ve 47. minutě padl devátý gól, o nějž se tentokrát postaral Daniel Dědič. Slovenští se ještě mohli pokusit alespoň o kosmetickou úpravu výsledku, avšak po desátém gólu z dílny útočného tria Faschingbauer, Ingriš, Polívka, měli Akademici zápas opět ve své režii, stejně tak jako na začátku utkání. V posledních chvílích se hostující sice ještě rozhodli zabojovat, ale i tak body z Plzně nevezli.

 

Autor: Nikola Havelková

 

Autor fotografií: Martin Kurfiřt


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné