Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Jaromír Jágr

Good Bye, 68!Jaromír Jágr

Smutná fronta poražených hráčů Rangers se na ledě jen pomalu míjela s nadšeným zástupem vítězů z Pittsburghu. Jaromír Jágr si potřásl rukou s Crosbym a Malkinem, se Sýkorou a s Hossou... A pak už se jen pomalu klouzal k dvířkům v mantinelu. V pittsburské aréně zvané Igloo zrovna skončila jeho kariéra v NHL.

Autor: Karel Knap

Bylo to právě v Pittsburghu, kam v létě 1990 přiletěl jako vyjukaný nováček z Hnidous u Kladna. A právě v téhle hale, jež se tvarem podobá eskymáckému obydlí, vstoupil jako osmnáctiletý kluk do NHL. V kabině s ním seděli Paul Coffey, Bryan Trottier či Mario Lemieux..
Teď, o 18 let později, Jágr polyká porážku ve čtvrtfinále Stanley Cupu. 4. května 2008 Rangers podlehli mladším a energií nabitým Penguins 1:4 na zápasy, v tom pátém 2:3 v prodloužení.
V amerických novinách se druhý den psalo: „V možná posledním zápase za New York hrál Jágr výborně, po faulech na něj měli Rangers tři přesilovky, ale on sám gól nedal.“
Šestatřicetiletému veteránovi končila smlouva, jeho budoucnost byla nejistá.
Před reportéry chválil soupeře: „Podlehli jsme velmi dobrému týmu, byli čerství, hráli bez obav. Myslel jsem, že se unaví, ale oni zůstali svěží. Až do konce.“
Příběh následujících měsíců pravděpodobně znáte. Jágr chtěl zůstat v Rangers. Žádal však dvouletou smlouvu a nejvyšší plat v mužstvu. Potřebuje cítit, že na něm stojí sestava i taktika, že se s ním počítá jako s tahounem. Jenže Glen Sather, generální manažer Rangers, měl jiné plány. A tak číslo 68 nechal odejít.
Jágr si ještě vyslechl nabídky z ostatních klubů – z Edmontonu a snad i z Pittsburghu, než se nakonec rozhodl pro ruský Omsk, kde po něm opravdu toužili a kde ho královsky zaplatili.

Celý článek si můžete přečíst v tištěné verzi časopisu Pro Hockey 9/2008.


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné