Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Nejlepší bitkaři NHL sezony 2008/09

A králem rváčů je…

…Donald Brashear

 
Každoroční bitkařský žebříček časopisu Pro Hockey je konečně tu. S jeho vytvořením nám pomohl expert Steinar Rotlid, který pro nás navzájem poměřil těžké váhy hokejového světa. Kdo je největší, nejsilnější, nejlepší a kdo má největší výdrž? Odpověď vám podá právě exkluzivní žebříček Pro Hockeye.
 
Autor: Steinar Rotlid

 
Rváči v NHL mají letos zase o něco víc práce. Statistika ukazuje, že oproti loňsku vzrostl počet pěstních soubojů o 22 %. Všechny kluby (s výjimkou Detroitu) si po většinu sezony drží na soupisce ryzího bitkaře. Přitom si mnoho lidí myslelo, že po loňském vítězství Detroitu ve Stanley Cupu se stále více mužstev zaměří na evropštější styl hokeje, s menším důrazem na fyzickou hru a samozřejmě také nižším počtem bitek.
To se ale nestalo, ba právě naopak. Statistiky počtu rvaček vedou mužstva jako Anaheim, Philadelphia a Vancouver a dočkali jsme se i několika opravdu skvělých soubojů. Šéf „manhattanské policie“ Colton Orr nabízí ty nejzajímavější pěstní výměny. Blonďatý Orr se nakonec dostal až téměř na vrchol našeho žebříčku. Ke konečnému vítězství ale bude muset příště porazit i Donalda Brasheara z Washingtonu. Brashear se stále drží ve špičkové formě a zdá se, že čas na tohoto sedmatřicetiletého obra nepůsobí. Dva další veteráni, Jody Shelley ze San Jose a Wade Belak z Nashvillu, se pak postarali o comeback roku.
Náš bitkařský expert Steinar Rotlid seřadil patnáct nejlepších rváčů do žebříčku, který navíc doplnil i bitkařskými kartičkami.
Navíc vám Pro Hockey představuje i pět nejtvrdších bijců z AHL, kteří se v budoucnu mohou prosadit do NHL. Nakonec vám nabízíme také seznam pěti slavných rváčů minulosti i s popisem jejich cesty za slávou. Jste připraveni? Tak dolů s rukavicemi!
 1. Donald Brashear, Washington Capitals, LK
 2. Colton Orr, New York Rangers, PK
 3. Jody Shelley, San Jose Sharks, LK
 4. Wade Belak, Nashville Predators, O
 5. Derek Boogaard, Minnesota Wild, LK
 6. Eric Godard, Pittsburgh Penguins, PK
 7. George Parros, Anaheim Ducks, PK
 8. Georges Laraque, Montreal Canadiens, LK
 9. Mike Rupp, New Jersey Devils, LK
 10. Mitch Fritz, New York Islanders, LK
 11. Raitis Ivanans, Los Angeles Kings, LK
 12. Riley Cote, Philadelphia Flyers, LK
 13. Chris Neil, Ottawa Senators, PK
 14. Shawn Thornton, Boston Bruins, PK
 15. Cam Janssen, St. Louis Blues, PK
(Popisy jednotlivých hráčů si můžete přečíst v časopisu Pro Hockey 3/2009.)

Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné