Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Opravy z čísla 9/2009

V úvodníku Pro Hockeye 10/2009 vyzývám k oživení těchto stránek. Chceme zde uveřejnit ukázky z vydaných knih, odpovědi na otázky, které se objevují v rubrice Forum v časopisu, nebo třeba názory na jednotlivé žebříčky, které vychází v Pro Hockeyi. Jak jistě víte, podepsané články vyjadřují názor autora, takže je docela dobře možné, že budeme mít o něco jiný pohled na věc a rádi se s vámi o něj podělíme. Ne snad proto, abychom ukázali, že máme také vlastní názor, ale proto, abychom nad jednotlivými žebříčky rozproudili diskuzi. Ta už samozřejmě bude spočívat na vás.

Dalším tématem by mohly být korekce. V ročence nám uniklo několik nejasností, překlepů a koneckonců i chyb. Asi nebudete diskutovat nad tím, že jsme v minulém čísle napsali jméno šéfa NHL s „a“ (v jedné větě se objevil překlep Battman, místo Bettman). Pravda, jednoho čtenáře to rozlítilo natolik, že to nazval trapností. Pro ostatní to byl úsměvný překlep, který nás mrzí, ale věříme, že vám den nezkazil. Nejsme neomylní a rádi uvedeme věci na pravou míru.
Hned v úvodníku čísla 9/2009 jsem se nepříliš šťastně vyjádřil, že na Ottawu mělo zničující dopad spojení nového trenéra Coryho Cloustona a nespokojeného útočníka Danyho Heatleyho. Dozajista by k tomu došlo, alespoň dle slov generálního manažera Bryana Murrayho, který prohlásil, že „věděl, že Heatley musí pryč, jakmile vstoupil před přípravným kempem do jeho kanceláře“. V kontextu úvodníku to ale vyznívá tak, že Heatleyho vztah s trenérem poškodil Senators už v minulé sezoně. Tak to skutečně nebylo, Ottawa se naopak pod Cloustonem zvedla. Na tuto nepřesnost nás upozornil čtenář, pan Svoboda.
Stejně tak na špatně uvedený věk Mariána Hossy. V článku „Mission Impossible?“ jsme uvedli, že Hossovi bude po vypršení kontraktu 41 let. Bohužel jsme Hossovi rok ubrali – není mu 29, ale 30 let, takže smlouva skončí, když mu bude 42 let.
Martin Dačo zase upřesnil situaci kolem obránce Philadelphie Mikea Rathjeho. V průvodci stálo, že bude zajímavé ho sledovat na ledě. Pan Dačo, velký fanoušek Flyers, ale na zámořských fórech zjistil, že Rathje určitě zůstane na listině zraněných hráčů. Ve chvíli, kdy ale Kevin Allen tento článek psal, uvažovalo se o tom, že se Rathje pokusí o návrat. Zřejmě to ale nebylo vážně míněno, protože Flyers by pak překročili platový strop a museli by se někoho zbavit. Rathje tedy zůstává na listině zraněných hráčů (plat se do limitu nezapočítává) a zřejmě po vypršení smlouvy ukončí kariéru.
A ještě jsme při kontrole nepřišli na chybu, která vznikla při překladu: v článku o Torontu je uvedeno, že Brian Burke „přivedl Garneta Exelbyho, který, světe div se, umí rozdávat hity a občas se popere. Exelby je ve skutečnosti možná nejlépe hitujícím útočníkem ve Východní konferenci.“ Správně má být obráncem...
Pokud jste objevili ještě nějaké informace, které byste chtěli upřesnit, budeme rádi, když nám o nich napíšete a podělíte se o ně i s našimi čtenáři.
Těším se na spolupráci!
Petr Novotný
šéfredaktor

Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné