Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Projekt Kamevéda pokřtil své druhé knižní vydání

Strategie úspěšné výchovy. Tak zní název druhého dílu knihy Kamevéda, jejímž autorem je Pavel Zacha starší. Nový titul byl dnes za přítomnosti jeho, pozvaných hostů a médií oficiálně pokřtěn v centru Prahy. Cílem projektu Kamevéda je především pomáhat dětem od raného věku k jejich úspěšné kariéře, pevnému zdraví, mimořádné odolnosti a životní prosperitě.

Nová kniha „Strategie úspěšné výchovy“ navazuje na úvodní titul „Jak vychovat šampiona“ a v této oblasti shrnuje vývoj posledních tří let. Zároveň poskytuje rodičům inspiraci v tom, jak se věnovat rozvoji svých dětí více a dříve, než se v minulosti běžně považovalo za dostačující.

„Kamevéda může při vhodné a včasné aplikaci změnit život dítěte i rodiny, systematicky totiž vytváří výhody, které jsou obecně nazývány dispozicemi či talentem k některým činnostem,“ přibližuje zakladatel projektu a autor knihy Pavel Zacha starší, jenž touto metodou dovedl vlastního syna k zářivé hokejové kariéře. Pavel Zacha mladší se totiž na jaře dočkal splněného snu, když zažil povedenou premiéru ve slavné NHL. „Celá filozofie výchovy je zaměřena na vytváření kvalitních podmínek pro tento rozvoj a podporu dítěte celým výchovným systémem s tím, že na konci této cesty má výrazně zvýšenou šanci na dobrou kariéru a úspěch v životě.“

Velmi úspěšný byl přitom už první díl „Jak vychovat šampiona“, o který byl nebývalý zájem. Ve srovnání s ním se „Strategie úspěšné výchovy“ věnuje rovněž starším věkovým kategoriím a zabývá se velmi obtížnými tématy, jako je etika výchovy v rodině, nebo zajímavými tématy – například srovnání Kamevédy s dřívější aristokratickou výchovou. Dohromady pak obě knihy tvoří celek, který je schopný vybavit rodiče informacemi, jež mohou změnit jejich pohled na výchovu v rodině a na neopakovatelné možnosti, které po narození svého dítěte mají.

Knihu v pražském CP1 Café & Wine Baru nedaleko Národní třídy pokřtil Pavel Zacha starší spolu s autorem předmluvy Petrem Novotným. Akce se pro velkou vytíženost nakonec nemohl osobně zúčastnit 19letý Pavel Zacha mladší, nicméně přiznává, že z výchovné metodiky těží dodnes. „Nebýt Kamevédy, určitě bych nebyl tam, kde momentálně jsem,“ řekl útočník New Jersey Devils, šestka loňského draftu NHL a zároveň nejvýše umístěný Čech od roku 2003.

Celá idea Kamevédy vznikla před 20 lety, od té doby autor knihy počáteční systém neustále zdokonaloval. S vydáním prvního dílu se tento projekt dostal do podvědomí veřejnosti v Česku i v zahraničí a dnes pro zájemce z řad rodičů organizuje přednášky napříč celou republikou.

Nová kniha stojí 299 Kč a bude rozesílána zájemcům, kteří si ji objednají. Už v září vyjde další titul „SPRÁVNÉ DÍTĚ – Cesta za hvězdami Kamevédy“, který by si měl získat spoustu čtenářů.

Kamevéda také spouští nový oficiální web a svůj aktivní život zahajuje i na poli sociálních sítí.


www.kameveda.com


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné