Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Průvodce sezonou 2008/09 / Pro Hockey 9/2008

Nová sezona, noví hráči, noví trenéři…

Léto v NHL obvykle neznamená prázdniny. To letošní patřilo k nejrušnějším v historii NHL. Aspoň co se týká aktivity klubů, které přestavovaly soupisky, omlazovaly a měnily hráče i trenéry. Vy ale máte štěstí, že držíte v ruce kompletního průvodce sezonou od redakce časopisu Pro Hockey. Články pro vás připravovalo několik redaktorů – počínaje světově uznávaným novinářem Kevinem Allenem, jinak šéfem hokejové sekce deníku USA Today, přes Karla Knapa z MF DNES, Tomiho Savolainena až po Petra Novotného. Přejeme příjemné čekání na další ročník NHL. Začne už brzy..

Sportovní trenéři nikde na světě si nemohou být příliš jisti svým zaměstnáním. Platí to i pro NHL, kde v minulých měsících přišel o práci skoro každý třetí kouč – devět z 30 klubů totiž představilo nového muže, který se postaví na střídačku. Jako by po výluce slovo trpělivost pomalu mizelo ze slovníků majitelů a generálních manažerů NHL.
„Třída občas potřebuje nového učitele, jindy zase učitel potřebuje nové žáky,“ pronesl po minulé sezoně Doug Wilson, generální manažer San Jose Sharks, když oznamoval, že se rozloučil se svým jmenovcem, trenérem Ronem Wilsonem, který u Sharks sloužil téměř pět let.
Po tolika změnách bylo jistě příjemné slyšet Petera Karmanose, majitele Carolina Hurricanes, který naopak prohlásil, že jeho trenér Peter Laviolette se o práci bát nemusí.
Jako by celé Spojené státy ovládly prezidentské volby, jejichž ústředním tématem je ZMĚNA.
Nejvíc se zřejmě nechali ovlivnit noví majitelé Tampa Bay Lightning. V posledních letech celkem konzervativní klub vtrhl na trh volných hráčů nejagresivněji ze všech. Pozadu ale nezůstali třeba ani Chicago Blackhawks. Hawks to zatím vyneslo triumf na poli marketingu – zatímco v posledních letech měli problémy zaplnit arénu aspoň z poloviny, najednou přes léto prodali přes 12 000 sezonních permanentek.

Celý článek si můžete přečíst v tištěné verzi časopisu Pro Hockey 9/2008.


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné