Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

SPRÁVNÉ DÍTĚ – Cesta za hvězdami Kamevédy

Velká a dlouhodobá hra "SPRÁVNÉ DÍTĚ" je ve skutečnosti mnohem víc než jen obyčejná hra. Je to dobrodružná cesta o třiceti zastaveních, která může dítěti navodit krásné a smysluplné mládí a přivést ho na chuť některým aktivitám, dovednostem a koníčkům, které by jinak v dnešní době třeba nikdy nepoznalo, nebo ani nevyzkoušelo. V konečném důsledku mu tato hra může změnit celkový život, může ho inspirovat ke svému budoucímu růstu.

 

Z čeho se hra skládá

1. Kniha s třiceti úkoly
Krásně ilustrovaná kniha s obrazy malíře Jiřího Šrédla. V knize naleznete třicet pohádek - příběhů pro děti, navozujících atmosféru jednotlivých úkolů. Je zde ve stručných bodech popsáno, co je k získání zlaté hvězdy třeba, a také obsáhlejší popis pro rodiče a instruktory (organizátory plnění úkolu), kterého se při plnění úkolu mohou přidržovat.

2. Speciální dětská kšiltovka
Baseballová čepice s výšivkami a třiceti předtištěnými a očíslovanými hvězdičkami. Při splnění úkolu se do určeného prostoru připne zlatá kovová hvězda. Cílem dítěte je postupně splnit všech třicet náročných výzev a zaplnit svoji kšiltovku všemi třiceti zlatými hvězdami. Odtud také pochází název hry "Cesta za hvězdami Kamevédy“.

3. Sáček s třiceti zlatými kovovými hvězdičkami

4. Plakát "SPRÁVNÉ DÍTĚ"
Plakát o formátu A3, který si dítě může umístit ve svém dětském pokoji. Zatímco zlaté hvězdy na kšiltovku přidělují rodiče, instruktoři, trenéři nebo učitelé, plakát je od počátku majetkem dítěte a samo si vybarví hvězdu u příslušného čísla náročného úkolu, který se mu podařilo splnit.

Cíle a smysl hry

  • přivést děti na slunce, vítr a déšť do přírody, k vodě, do hor, do lesů, na louky, na mořské pláže
  • poznávat, získat vztah a potom chránit přírodu
  • přivést děti na hřiště, na zimní stadiony, na zasněžené svahy, do plaveckých bazénů a do tělocvičen, aby se naučily všemu, co prostě musí zvládnout každé "SPRÁVNÉ DÍTĚ"
  • naučit dítě sebekontrole i odvaze
  • položit základy angličtiny
  • stát se odolným a otužilým
  • splnit náročné úkoly
  • založit vysokou sebedůvěru
  • vytvořit sběratelskou vášeň sbíráním úspěchů spolu s poznáním činností, které se mohou stát koníčkem, rozšířením obzorů nebo dokonce budoucím povoláním
  • vychovat z dítěte "SPRÁVNÉ DÍTĚ"

Věkové rozmezí pro hru

Nakonec jsme se rozhodli věk neurčovat. Některé úkoly může začít plnit dítě už ve věku kolem tří nebo čtyř let, stejně tak může hrát hru dítě deseti nebo i dvanáctileté. Rodiče mu v tom případě mohou adekvátně ztížit podmínky.

Hra SPRÁVNÉ DÍTĚ představuje jakousi první etapu. V příštím roce vyjde další kniha "MLADÁ HVĚZDA," která bude vycházet ze stejného principu – děti opět budou plnit třicet úkolů, ale tyto úkoly budou o poznání náročnější. Budou určeny už pro starší a pokročilejší děti.

Kniha SPRÁVNÉ DÍTĚ by měla zaujmout hlavně děti. Hezké ilustrace Petra Šrédla, které provázejí dítě od obálky až po jednotlivé úkoly. Společně s pohádkovým příběhem děti správně naladí k chuti plnit úkol a ukořistit zlatou hvězdu na svoji kšiltovku. Úkoly zabíhají do všech možných oblastí, takže každé dítě si v nich najde činnosti obtížné, i ty, které vzhledem ke svému zaměření splní o něco snadněji.

Plnění úkolů není samoúčelné, každý má svůj význam pro komplexní rozvoj dítěte. Hra přivádí dítě k činnostem, které je pro další život velice obohatí a vybaví novým, mnohem větším potenciálem, dovednostmi, znalostmi, zkušenostmi i nezapomenutelnými zážitky. Je to pro rodiče a hlavně pro děti jedno velké dobrodružství. Dítě se svým způsobem změní, když zvládne vystoupení před publikem, namalování obrazu, když dokáže vystoupit na vysokou horu nebo ovládne základy angličtiny.


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné