Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Steven Stamkos / Pro Hockey 9/2008

Vzorný hokejový talent
Steven Stamkos
Pro Hockey vám jako prvního nováčka nadcházející sezony představuje Stevena Stamkose. Tampa Bay Lightning volili na draftu jako první a vsadili na tohoto vychvalovaného osmnáctiletého útočníka. Podle prognóz by se měl stát superhvězdou. Poznejte hráče, který má všechny předpoklady uspět, ale sám dobře ví, že nic nedostane zadarmo.

Autor: Alan Adams

Od posledního jara, . kdy se Lightning neprobojovali do play off, se hodně změnilo. Klub má nového majitele, trenéra i generálního manažera výraznými změnami prošlo i mužstvo. Jedním z kroků, které ukázaly, kam bude tým nadále směřovat, bylo draftování centra Stevena Stamkose.
Ne, Stamkos není Sidney Crosby, ale přesto ho charakterizuje mnohem víc věcí než jen 58 gólů a 105 bodů, které nasbíral za Sarnii v Ontario Hockey League. I další statistiky znějí velmi dobře – celkem ve 124 zápasech mezi juniory nastřílel 100 gólů a na mistrovství světa hráčů do 20 let si v sedmi zápasech připsal jeden gól a šest bodů a pomohl Kanadě ke zlatu.
Abyste ho lépe poznali, museli byste si promluvit s jeho bývalými trenéry. Všichni ho chválili za pracovitost a skromnost. I rodina a jeho přátelé ho vyzdvihují především jako člověka. Stamkos v červnu zakončil střední školu s vyznamenáním a prohlásil, že hodlá pokračovat ve studiu, i když už bude hrát hokej jako profesionál.
„Je to jeden z mála skutečně výjimečných kluků, s nimiž jsem se kdy setkal,“ popisuje ho Andrew Shaw, scout Blue Jackets, který se Stamkosem mluvil krátce před červnovým draftem. „A to už se v lize pohybuju přes dvacet let.“

Celý článek si můžete přečíst v tištěné verzi časopisu Pro Hockey 9/2008.


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné