Pro Hockey
Pro Hockey na FaceBooku

Pro Hockey - články

Top 15 nováčků sezony 2009/10

Teprve nedávno si směli odšroubovat ochranný košík z přilby, teď jsou připraveni pomoci svým klubům v NHL. Je na čase, aby vám Pro Hockey přinesl žebříček nejlepších nováčků, jejichž výkony vás budou bavit v chladných zimních měsících. Přehledu dominuje ruský talent, letní draft a možná i nějaké to později rozkvetlé překvapení.

Autor: Uffe Bodin

 Výluka před pěti lety a následně zavedené platové stropy ovlivnily nejslavnější ligu světa mnoha způsoby. V zoufalém honu klubových šéfů za každým ušetřeným dolarem je levné řešení dobrým řešením. To znamená, že se díky nízkým nováčkovským kontraktům na výsluní dostává stále více mladíků přímo z nablýskané scény každoročního vstupního draftu.
Ze 30 hráčů draftovaných v prvním kole v roce 2008 se jich do NHL v prvním roce podívalo hned 10. Důkazem, že krok z juniorského hokeje do NHL skutečně není lehký, je fakt, že nikdo z této desítky nebyl vážným kandidátem na zisk Calder Trophy. Dva z finalistů – Bobby Ryan z Anaheimu a Kris Versteeg z Chicaga – to do NHL vzali přes farmy v AHL. Zatímco vítěz – brankář Steve Mason z Columbusu – dokázal využít šance, kterou mu poskytlo brzké zranění Pascala Leclairea. Pro Hockey se zařídil podle zkušeností z minulé sezony. S myšlenkou, že zkušenosti s dospělým hokejem jsou důležitější než jakési povrchní juniorské trofeje, jsme vytvořili žebříček hokejistů s poměrně vysokým průměrným věkem. Že sezona 2009/10 bude plná skvělých nováčků, naznačuje i rychlý pohled na jména, která se do našeho přehledu vůbec nedostala. Zajímavé postavy jako Evander Kane, Erik Karlsson, Lars Eller, Justin Abdelkader, Tuukka Rask, P. K. Subban či Nathan Gerbe se mezi adepty dlouho držely, ale nakonec do našeho žebříčku nepronikly. Ale nikde není psáno, že někdo z nich nám už v nadcházejících měsících nedokáže, jak jsme mýlili.
 
15. Mikael Backlund, 20 let, centr, Calgary Flames
14. Jamie Benn, 20 let, levé křídlo, Dallas Stars
13. Tyler Myers, 19 let, obránce, Buffalo Sabres
12. James van Riemsdyk, 20 let, levé křídlo, Philadelphia Flyers
11. Alex Pietrangelo, 19 let, obránce, St. Louis Blues
10. Colin Wilson, 19 let, centr, Nashville Predators
9. Jonas Gustavsson, 24 let, brankář, Toronto Maple Leafs
8. Matt Duchene, 18 let, centr, Colorado Avalanche
7. Ville Leino, 25 let, levé křídlo, Detroit Red Wings
6. Matt Gilroy, 25 let, obránce, New York Rangers
5. John Tavares, 19 let, centr, New York Islanders
4. Victor Hedman, 18 let, obránce, Tampa Bay Lightning
3. Cory Hodgson, 19 let, centr, Vancouver Canucks
2. Nikita Filatov, 19 let, levé křídlo, Columbus Blue Jackets
1. Semjon Varlamov, 21 let, brankář, Washington Capitals

 


Uživatel: Heslo:

Aktuální číslo
ProHockey 6/2018
Anketa
Sledujete EUHL?
Ano!
Ne.
Ne, ale chystám se o této lize něco zjistit.
Pro Hockey předplatné